راهنما و فرم ارسال چکیده مقالات همایش یازدهم (1397)

راهنما و فرم ارسال چکیده مقالات به یازدهمین همایش کشوری تازه های علوم بهداشتی

ضمن تشکر از انتخاب همایش تازه های علوم بهداشتی، لطفاً چکیده مقالات علمی خود را با توجه به نکات و راهنماهای درج شده در سایت ارسال فرمایید. لازم به ذکر است تنها چکیده مقالاتی که از طریق سایت ثبت و دریافت شده اند برای داوری ارسال خواهند شد. لذا در زمان ارسال به این مسئله توجه نمایید.

شرایط عمومی چکیده مقالات ارسالی:

 1. چکیده مقالات ارسالی می بایست بر اساس چهارچوب (فرمت) نگارش مقالات که در همین سایت قرار گرفته است تنظیم شود.
  دانلود فرمت ارسال چکیده مقالات مروری دانلود فرمت ارسال چکیده مقالات اصیل/علمی – پژوهشی
 2. در مرحله اول داوری مقالات، فقط چکیده مقالات طبق فرمت های همایش، از طریق سایت دریافت میشود و سپس بعد از تایید نهایی و مشخص شدن نوع ارائه مقاله  (پوستر و سخنرانی) در همایش، از طرف دبیرخانه همایش به شما در خصوص ارسال اصل مقاله اطلاع داده میشود. (پس لازم نیست اصل مقاله ازطریق سایت ارسال شود)
 3.  ،  نکته: چکیده مقاله در قالب 250 تا 350 کلمه پذیرفته می شود. لذا در هنگام تنظیم چکیده مقالات به این نکته توجه نمایید.
 4. مقالات ارسالی باید حاصل از نتایج یک پژوهش علمی (مقالات اصیل) یا یک مطالعه سیستماتیک در متون (مقالات مروری) در حوزه های مختلف علوم بهداشتی و مبتنی بر محورهای همایش تنظیم شوند.
 5. مقالات باید منتج از جدیدترین یافته های علمی مروری یا پژوهشی باشند. لذا نتایج مقالاتی که از نظر زمانی منقضی هستند باعث عدم پذیرش مقالات خواهد شد.
 6. رضایت از درج نویسنده یا نویسندگان و نیز مسائل مربوط به حقوق معنوی مطالعه بر عهده فرد ارسال کننده مقاله می باشد و دبیرخانه همایش در این زمینه مسئولیتی ندارد.
 7. صحت و اعتبار نتایج درج شده در مقاله در فرآیند داوری مشخص شده و مسئولیت آن با نویسنده مسئول می باشد. همچنین در صورت نیاز نویسنده باید آمادگی ارسال فایل کامل مقاله شامل متن اصلی، جداول، نمودار ها و اشکال را داشته باشد.
 8. نگارش ادبی چکیده مقالات می بایست بر اساس زبان فارسی و صحیح باشد. لازم به ذکر است رعایت اصول نگارشی از جمله علائم نگارش و نیز تنظیم فونت ها و اعداد فارسی (به خصوص اعداد اعشاری) بر طبق راهنما در امتیاز داوری نهایی مقاله تاثیر گذار می باشد.
 9. ارسال همزمان یک مقاله برای سایر مجلات و کنفرانس ها بلامانع است. با این حال در صورت پذیرش مقاله در یک مجله یا کنفرانس، امکان ارائه آن در همایش تازه های علوم بهداشتی از بین رفته و نویسنده مسئول می بایست، انصراف از ارائه را در اولین فرصت پیش از اعلام نهایی نتایج داوری به دبیرخانه اطلاع دهد. در غیر این صورت مسئولیت عواقب عدم اطلاع رسانی و مالکیت معنوی تنها با نویسنده/نویسندگان می باشد.
 10. در فایل ارسالی چکیده مقاله نباید نام نویسندگان ذکر شود. نام نویسندگان فقط باید در فرم ثبت نام اضافه شود. (فقط کافی است طبق فرمتی که در سایت قرار دارد فایل چکیده را بارگزاری کنید.)


سایر نکات در خصوص ارسال چکیده مقاله:

 1. برای ارسال چکیده مقاله باید به آدرس سایت ihcs.bsbmu.ir مراجعه نموده و پس از ثبت نام و تأئید حساب کاربری (از طریق لینک ارسالی به ایمیل نویسنده) به فرم ثبت مقاله دسترسی نمایید. (درصورتی که حساب کاربری شما فعال نشد باید منتظر تایید حساب کاربری از طرف مدیر سایت باشید)
 2. در فرم ارسال چکیده مقالات لازم است اطلاعات ضروری به درستی ثبت گردد. در صورتی که اطلاعات ضروری ناقص باشند، با نظر دبیر علمی مقاله از فرآیند داوری خارج و حذف می گردد.
 3. نویسندگان مهلت دارند تا پایان تاریخ اعلام شده برای ارسال مقالات، از 1 تا 5 مقاله را در سامانه به ثبت رسانند، نتایج داوری مقالات از طریق صفحه مشاهده نتایج داوری بعد از ورود به حساب کاربری قابل مشاهده است. لازم به ذکر است تمام مراحل داوری مقالات به صورت بی نام صورت می گیرد.
 4. نویسندگان می توانند با استفاده از حساب کاربری در بخش پیگیری مقاله خود؛ در خصوص هر یک از مقالات ارسالی مستقیماً با دبیر علمی مکاتبه نمایند و پاسخ خود را دریافت نمایند. همچین در بخش نظرات سایت میتوانند سوالات خود را مطرح کنند.
 5. به منظور پاسخ دهی هر چه سریع تر به سوالات شما بزرگواران، بخش آنلاین و ارتباط مستقیم با دبیرخانه را در سمت راست و پایین سایت اضافه کردیم تا به راحتی سوالات خود را بپرسید.
 6. نویسندگان پس از تائید ارسال مقاله، می توانند مراحل داوری و نظرات کمیته علمی همایش در خصوص مقاله خود را از طریق سایت، در بخش مشاهده نتایج داوری پیگیری نمایند.
 7. نویسندگانی که مقالات آنها به صورت پوستر پذیرفته شده، می توانند فرمت پوستر را از سایت همایش دریافت و بر اساس آن مقاله را تنظیم (شامل جداول و گراف های مهم) و برای ارائه در همایش چاپ نمایند. لازم به ذکر است گواهی ارائه پوستر تنها به نویسندگانی داده می شود که هزینه شرکت در همایش را پرداخت و در روز همایش مقاله خود را ارائه نموده باشند.
 8. نویسندگانی که به عنوان سخنران پذیرفته می شوند باید اسلایدهای ارائه خود را در قالب اسلایدهای همایش تنظیم کرده (فرمت از طریق سایت قابل دریافت می باشد) و یک هفته قبل برای دبیرخانه ارسال نمایند.
 9. نویسندگان محترم در صورت انصراف ارائه سخنرانی می بایست حداقل یک هفته قبل از برگزاری، مسئله را به دبیرخانه اطلاع رسانی کنند.

* در نهایت افرادی که تمایل دارند به عنوان داور در همایش همکاری نمایند، می توانند رزومه علمی (شامل تعداد مقالات چاپ شده، تجربه داوری مقالات در ژورنال های معتبر، همایش های قبلی و یا گواهی شرکت در کارگاه داوری مقالات) و اطلاعات تماس خود را به ایمیل همایش (ihsc.bsbmu@gmail.com) ارسال نمایند تا بر حسب نظرات اعضای کمیته علمی نتیجه به آنها اعلام گردد.

 

45 thoughts on “راهنما و فرم ارسال چکیده مقالات همایش یازدهم (1397)”

 1. سلام
  فدض خسته نباشید …
  امکان تمدید مهلت ارسال چکیده هست !؟
  ممنون میشم اطلاع بدید ، مقاله ی ما احتمالا تا تاریخ بیستم نمیرسه …
  ممنون

  1. سلام
   بله . نمونه ارسال چکیده مقاله مقالات انگلیسی در سایت وجود دارد.
   موفق باشید

   1. تحصیل که نمی کنم. از یک دانشگاه فارغ التحصیل شدم و در دانشگاهی دیگر به عنوان کارشناس مشغول هستم. فکر کنم باید همان دانشگاه محل کارم را بنویسم. درسته؟

 2. ببخشید تعداد کلمات من بیشتر از 350 تا شد بخاطر واردکردن اسامی و عنوان انگلیسی حتما باید اصلاح کنم و تعداد کلمات را کم کنم ؟

 3. با سلام و عرض ادب اتباع خارجی که کد ملی ندارند چطور میتوانند ثبت نام کنند؟؟

 4. سلام
  چطور میتونم بفهمم که پوسترمن وهمکارانم مورد پذیرش قرار گرفته؟
  در صورت پذیرش لازمه به شکل اسلاید ارائه شه؟

  1. سلام
   هنوز نتیجه اولیه اعلام نشده. بعد از اعلام شما باید مقاله خود را به صورت پوستر یا سخنرانی ارئه دهید.
   نتیجه پذیرش مقالات از طریق پروفایل ها قابل پیگیری است.

  1. سلام
   مقالات در حال داورری هستند و نتایج نهایتا تا 10 اردیبهشت ماه مشخص خواهند شد.
   موفق باشید

 5. سلام
  ماتوچکیده مقاله اسامی نویسندگان روقیدکردیم آیااین موضوع باعث عدم پذیرش چکیده مقاله میشه.؟

 6. سلام. تعداد نویسندگان مقاله ما ۵ نفر هستن آیا به همه گواهی تعلق میگیره؟

  1. سلام
   برای هر مقاله که دارای یک یا چند نویسنده باشند فقط یک گواهی صادر خواهد شد.

 7. سلام
  کسانی که مقاله شان به صورت پوستر پذیرفته شده است، آیا لازم است مقاله کامل خود را از طریق سیستم ارسال نمایند؟ فایل پوستر چطور؟

  1. سلام
   ارسال اصل مقاله الزامی نیست
   ارسال پوستر الزامی میباشد و شما باید در روز همایش پوستر را به صورت چاپ شده در ابعاد مشخص شده به دبیرخانه تحویل بدهید

 8. با سلام
  هنوز وضعیت مقاله بنده در دست داوری نوشته. با توجه به اینکه مهلت نهایی کردن پرداخت هزینه ثبت نام تا دوشنبه هست ؛ لطفا وضعیت مقاله را مشخص نمایید.

 9. سلام علیکم
  برنامه زمان بندی ارائه مقالات کی اعلام می شود؟ می خواهیم کارگاه ثبت نام کنیم، باید بدانیم که با زمان ارائه مقاله تداخل دارد یا خیر
  با تشکر

  1. سلام
   زمان کارگاه های با پنل ها مرتبط با آن تداخل ندارد
   برنامه همایش به زودی اعلام خواهد شد

 10. با سلام و احترام
  من فایل چکیده با نام را زودتر از فایل پوستر فرستادم و قسمت ارسال پوسترم حذف شد. الان بیاد چکار کنم؟

 11. سلام
  در صورت عدم ترتیب در فرستادن فایل های درخواستی، آیا امکان ویرایش وجود دارد؟
  چرا که من زودتر فایل چکیده با نام را فرستادم و قسمت ارسال پوستر برایم غیرفعال شد. الان باید چکار کنم تا بتوانم پوسترم را بفرستم؟

 12. با عرض سلام و خسته نباشید من دو مقاله با پذیرش نهایی پوستر دارم امکانش هست من از طریق پست پیشتاز به آدرس همایش بفرستم و با پرداخت هزینه گواهی شرکت در کارگاه بگیرم متاسفانه امکان شرکت در همایش را ندارم خیلی ممنون

 13. سلام مقاله مابرای پوسترانتخاب شده
  نویسنده اصلی نمیتونن توهمایش شرکتت کنن…
  آیافقط ثبت نام و حضوریکی ازنویسندگان همکارکافیه؟
  وایشون مینتونن گواهی سایراعضارودریافت کنن
  یاتمام اعضابایدازقبل ثبت نام بشن وهزینه روپرداخت کنن.؟؟

  1. سلام
   در صورت پرداخت هزینه به ازای هر مقاله با یکی یا چند نویسنده فقط یک گواهی صادر میشود که اسامی تمامی نویسندگان در آن درج شده است.
   حضور یک نماینده از هر مقاله الزامی است و الزامی به حضور نویسنده مسئول نیست.
   شما میتوانید در بخش ثبت نام همراهان ثبت نام کنید و هزینه همایش را پرداخت کنید و نسبت به دریافت گواهی مقاله یا مقالات خود اقدام فرمایید

 14. سلام
  من به صورت آنلاین هزینه پرداخت کردم الان سیستم ازمن شماره فیش پرداختی میخواد…..
  شماره فیش پرداختی منظورتون دقیقاچی هستش؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *