پیام وزیر محترم بهداشت به دهمین همایش دانشجویی تازه های علوم بهداشتی کشور

در پیام وزیر بهداشت به دهمین همایش دانشجویی تازه های علوم بهداشتی کشور عنوان شد؛

متخصصان حوزه بهداشت در حفاظت و ارتقاء سلامت جامعه سهم قابل توجهی دارند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: “بهداشت” از جمله حوزه‌های مورد توجه و دارای اهمیت است که اقدامات آن از طریق ایجاد تغییرات محسوس در سبک زندگی و تامین و تضمین ارتقاء سلامت و رفاه جوامع، می‌تواند تاثیری مستقیم و مداوم بر زندگی مردم داشته باشد.

 دکتر سید حسن هاشمی در پیامی به «دهمین همایش دانشجویی تازه‌های علوم بهداشتی کشور» که امروز در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، برگزاری این همایش را یکی از رویدادهای مهم برای تسهیل در پیمودن مسیر طولانی در حوزه بهداشت بیان کرد و گفت: امیدوارم همه دست‌اندرکاران و دانشجویان عزیز این حوزه با نگاه علمی برای پیمودن راهی که آغاز شده ‌است، کوشش کنند و ضمن ایجاد تعامل بین رشته‌ای و هماهنگی با مسئولان، نقش علوم بهداشتی را در ارتقاء سلامت مردم و جامعه بیش از پیش تبیین نمایند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امروزه با تغییر در سبک زندگی و پدیدآمدن مسائل نوین در عرصه‌های گوناگون حیات، از تغییرات جمعیتی، تفاوت الگوی ابتلا به بیماری‌ها، تحولات زیست محیطی تا پیچیدگی‌های شهرنشینی و تداخلات فرهنگی و اجتماعی و نیز نقش فناوری در زندگی، بشر در سراسر گیتی، با گستره عمیقی از مسائل نوپدید و بازپدید مواجه است که سلامت و رفاه فرد، خانواده و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
در این شرایط، بهداشت از جمله حوزه‌های مورد توجه و دارای اهمیت است که اقدامات آن از طریق ایجاد تغییرات محسوس در سبک زندگی و تامین و تضمین ارتقاء سلامت و رفاه جوامع، می‌تواند تاثیری مستقیم و مداوم بر زندگی مردم داشته باشد.
نکته حائز اهمیت آن که حفاظت و ارتقاء سلامت جوامع باید از طریق ارائه سبک زندگی سالم، تحقیق و پژوهش در مورد چگونگی پیشگیری از بیماری‌ها و حوادث، تشخیص و کنترل بیماری‌های عفونی و نظایر آن صورت گیرد و متخصصان حوزه بهداشت، سهم قابل توجهی در این عرصه داشته و خواهند داشت.
برگزاری «دهمین همایش دانشجویی تازه‌های علوم بهداشتی کشور» به‌یقین یکی از رویدادهای مهم برای تسهیل در پیمودن مسیری طولانی است که لازم است با تلاش، دانش و توجه به مسائل کلان کشور، ادامه یابد.
امیدوارم همه دست‌اندرکاران و دانشجویان عزیز این حوزه با نگاه علمی برای پیمودن راهی که آغاز شده ‌است، کوشش کنند و ضمن ایجاد تعامل بین رشته‌ای و هماهنگی با مسئولان، نقش علوم بهداشتی را در ارتقاء سلامت مردم و جامعه بیش از پیش تبیین نمایند.
پیروز و موفق باشید.
 دکتر سید حسن هاشمی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

منبع خبر» پایگاه خبری وزارت بهداشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *